7 kwestii, które warto sprawdzić zamian podpiszesz umowę na budowę domu :)


15.03.2021

1. Dbałość o szczegóły w ofercie

Rozbieżność w cennikach wynika najczęściej z zakresu oferowanych przez wykonawców prac. Znacząco niższa cena zawsze wiąże się z mniejszym zakresem usług. Samo pojęcie „stan surowy” jest tu na przykład względne. Czy wraz z umową dostaniesz załącznik zawierający precyzyjnie rozpisany zakres prac, aby wiedzieć co jest zawarte w cenie, a co nie?

2. Referencje

Niewątpliwie najbardziej wiarygodnymi ocenami dla wykonawcy są opinie wcześniejszych inwestorów. Czy możesz skontaktować się z dotychczasowymi klientami, chcąc obejrzeć poprzednie realizacje?

3. Ubezpieczenie OC

Szkody wyrządzone przez silny wiatr, czy nieumyślne zniszczenia podczas manewrów, to dość kłopotliwy scenariusz. Warto pamiętać, że tego typu incydenty, choć należą do rzadkości - zdarzają się. Czy wykonawca jest zabezpieczony na wypadek zdarzeń losowych?

4. Warunki zatrudnienia, bezpieczeństwo i higiena pracy

Wypadek na placu budowy może się także przydarzyć jednemu z pracowników. Jeśli nie zawarłeś umowy z wykonawcą, konsekwencje prawno-finansowe tego zdarzenia ponosisz Ty. Czy wykonawca przestrzega przepisów BHP? Czy planuje oznakowanie budowy? Kto ponosi odpowiedzialność w razie wypadku pracownika?

5. Nadzór budowlany

Podczas całej inwestycji czeka Cię szereg formalności z nią związanych. Plan BIOZ, Inspekcja Nadzoru, Inspekcja Pracy, wpisy w dziennik budowy - to tylko niektóre z nich. Czy kierownik budowy przygotowuje zaplecze socjalne oraz wszystkie niezbędne dokumenty prawne? Czy pomoże Ci przejść przez wszelkie formalne trudności?

6. Rachunki

Zwróć uwagę na dostarczane przez wykonawcę kalkulacje. Czy rozliczenia będą wykonywane w sposób dokładny i przejrzysty po kolejnych etapach budowy? Czy będą oparte o protokół, który precyzyjnie określa za co i ile płacisz?

7. Gwarancja

Niejednokrotnie spotykamy się z obietnicami oraz deklaracjami składanymi przez usługodawców. Czy wybrany przez Ciebie wykonawca jest w tej kwestii wiarygodny? Jakie pokrycie ma oferowana przez niego gwarancja?

Nasze doświadczenie na przestrzeni wielu lat zweryfikowało proces inwestycji, jaką jest budowa wymarzonego domu. Doskonale znamy całą drogę, którą inwestor ma do przebycia. Wiemy jak sprawić, aby przebiegła bez niepotrzebnego stresu i wspominana była jako fantastyczna przygoda. Dlatego z niecodzienną dbałością podchodzimy do każdego elementu tego przedsięwzięcia. Potrafimy połączyć atmosferę panującą na placu budowy, który tak chętnie będziesz odwiedzać, z profesjonalizmem na każdej płaszczyźnie.